کرج بلوار فهمیده پلاک ۴۴۵
info@cfms.ir
۰۲۶۳۲۷۱۶۴۹۱
تماس با ما

دریچه‌ گرد جت نازل

دریچه‌های پرتاب بلند، انتخاب مناسبی جهت فضاهایی هستند که در آن نیاز به انتقال هوای تهویه شده به مسافت‌های دور از محل خروج هوا می‌باشد. جت نازل‌ها جهت دهش حجم بالای هوا در فضاهای بزرگ مانند سالن‌های تولیدی و نمایش که نیاز به پرتاب بلند هوا دارند طراحی شده‌اند. یکی از راه حل‌های ارائه شده توسط تیم تهویه دمیرچی برای پرتاب بلند جریان هوا دریچه‌های جت نازل می‌باشد که هم بر روی سقف (پرتاب عمودی) و هم بر روی دیوار (پرتاب افقی) نصب می‌شود.

برخلاف دریچه‌های جت دیفیوزر که قابلیت تغییر جهت جریان تا 30 درجه را در تمامی جهات دارند، دریچه‌های جت نازل تنها حول یک محور قابلیت تغییر جهت جریان تا 30 درجه را دارا می‌باشند. با استفاده از این قابلیت علاوه بر توانایی دهش جریان هوا به نقطه دلخواه می‌توان در فصل‌های سرد و گرم سال جهت دهش دریچه بر اساس دهش باد گرم (پرتاب روبه پایین به دلیل طبیعت بالا رونده هوای گرم) و باد سرد (پرتاب رو به بالا به دلیل طبیعت پایین رونده هوای سرد) را نیز تغییر داد.

این دریچه‌ها در قطرهای نامی استاندارد 100، 150، 200، 250، 300، 350، 400، 450، 500 میلی‌متر و جهت هوادهی 54 تا 1440 متر مکعب بر ساعت با قابلیت تنظیم جهت خروج جریان هوا از -30 تا +30 درجه تولید می‌گردند.

جهت نصب دریچه توزیع هوا این محصول از پیچ خودکار استفاده می‌گردد و جای پیچ قبل از اعمال پوشش رنگ روی قاب دریچه ایجاد می گردد. جهت اطمینان بهتر است این دریچه روی قاب چوبی یا فلزی نصب شود زیرا در صورت نصب مستقیم دریچه روی گچ امکان لقی و شل شدن آن به مرور زمان وجود دارد. جهت نصب این دریچه‌ها روی دیوارهای کاذب با مصالح خشک همانند کناف نیز باید حتما دقت شود که دور تادور بازشوی دریچه از پروفیل‌های مخصوص سقف کاذب، جهت استحکام و اتصال مطمئن دریچه به دیوار استفاده گردد.

پوشش نهایی این دریچه‌ها رنگ‌های الکترواستاتیک کوره‌ای می‌باشند. پس از انجام مراحل تولید جهت حذف هرگونه غبار چربی و دیگر ذرات، دریچه‌ها اسیدشویی می‌شوند و پس از اعمال پوشش زیرسازی مطلوب (با توجه به نوع فلز انتخاب می‌شود و برای هر نوع فلز از پوشش متفاوتی استفاده می‌گردد) روی خط کوره قرار می‌گیرند. در این مرحله فام رنگ مورد نیاز مشتریان روی سطح پاشیده شده و دریچه‌ها جهت طی مرحله پخت وارد کوره می‌گردند. در مرحله پخت دمای کوره (گراف دمایی که دریچه تجربه می‌کند) بسیار مهم است و پخت ناقص روی پوشش نهایی اثر نامطلوبی می‌گذارد. همچنین پخت بیش از حد رنگ باعث تغییر فام رنگ و مات شدن آن می‌شود.


محل نصب: داخل سقف، دیوار و یا کانال‌های باز

جنس: آلومینیوم

ویژگی‌ها

  • پخش هوا به صورت متمرکز با قابلیت تنظیم در تمام جهات
  • قرارگیری در باکس در انواع یک، دو، سه و چهار المان
  •  هوادهی تا 8000 فوت در دقیقه
  • با قاب چهارگوش و گرد

موارد کاربرد

  • محیط های صنعتی
  • تالارها
  • سالن‌ها
  • ورزشگاه‌ها