کرج بلوار فهمیده پلاک ۴۴۵
info@cfms.ir
۰۲۶۳۲۷۱۶۴۹۱
تماس با ما

دریچه ‌های پلاستیکی

درست است که در حال حاضر وجود پلاستیک زندگی افراد را با مشکل مواجه می کند اما بهتر است واقع بین باشیم و به این نکته توجه کنیم که استفاده از محصولات پلاستیکی نیز، مزایای محدودی دارد. به عنوان مثال با استفاده از لوازم پلاستیکی مشکل زنگ زدگی نخواهیم داشت و حتی بالاتر از آن، هزینه های بسیار زیادی را از دست نخواهیم داد.

لوازم پلاستیکی کارایی بهتری از لوازم گران بها در زمینه های خاص خواهند داشت و به صرفه تر هستند. پلاستیک با ویژگی های خاص خود در چند دهه این نکته را به اثبات رسانده است که می تواند در انواع لوازم مختلف و کاربردی استفاده شود و کارهای متفاوت و متنوعی انجام دهد.

متریال مختلف دریچه های پلاستیکی

زمانی که تمایل به تهیه درپوش های هواکش دارید، بهتر است از پوشش های پلاستیکی در این زمینه استفاده کنید. جنس اغلب درپوش های پلاستیکی از پلی پروپیلن و پلی استایرن است که می توان گفت به عنوان شناخته شده‌ترین متریال ها در این زمینه است. درپوش پلی پروپیلن در برابر ضربه، مقاومت بالایی دارد و نوع پلی استایرن نیز می تواند گرمای زیادی تحمل کند. با این حساب، شما می توانید یک دریچه پلاستیکی مناسب با نیاز و استفاده خود تهیه کنید.

در مکان باز، دوام و مقاومت یک درپوش از اهمیت زیادی برخوردار است. دلیل این اهمیت حفاظت درپوش از عوامل محیطی مختلف مانند باد و باران است. این محصولات باید به گونه ای ساخته شوند که تحمل وزن زیاد ناشی از فشار هوا را داشته باشند. با این توصیفات به نظر می رسد، بهترین انتخاب در این زمینه استفاده از دریچه های پروپیلن است که قابلیت مقابله با تمام عوامل محیطی و غیر محیطی را به عهده دارند.

اگر پوشش های UV به رزین های پلی پروپیلن مجهز شوند می تواند تا مدت های بسیار زیادی در اختیار شما به وظیفه خود بپردازد. علاوه بر این، به دریچه های پلاستیکی در فضای داخلی نیز باید دقت زیادی صورت گیرد. در داخل تقریبا هیچ عامل مخربی وجود ندارد. به جرات می توان گفت که آزمایش فیزیکی زیادی بر روی این دریچه ها انجام نمی شود. ولی این سخن بدین معنا نیست که باید به آن ها کاملا بی توجه بود.

دریچه پلاستیکی مطلوب برای داخل خانه باید موقعیت خوبی داشته باشد و استحکام آن نیز مهم است. در این شرایط، ترجیح داده می شود که متریال مورد استفاده از جنس پلی استایرن باشد؛ چون ممکن است از این دریچه ها در داخل فضای آشپزخانه استفاده شود. پس پلی استایرن می تواند نمونه خوبی برای آن باشد.

اگر آشپزخانه ای دارید که رطوبت بالایی دارد بهتر است به این نکته توجه کنید که یک دریچه پلاستیکی یک انتخاب مناسب برای این مکان است. بازگشت جریان هوای خنک و سرد در سقف و دیوار به منظور پوشش دهی مجاری‌های باز و برای کمک به کنترل جریان هوا خواهد بود. اگر ضد خش بودن دریچه های پلاستیکی نیز اهمیت زیادی برای شما دارد، بهتر است از جنس پلی استایرن با چگالی زیاد استفاده شود.

شکل ظاهری دریچه های پلاستیکی

دریچه های پلاستیکی غالبا سفید هستند ولی نوع مشکی آن ها نیز وجود دارد که می توانید با رنگ کابینت ها و یا دکوراسیون خود، هماهنگی ایجاد کنید. دریچه های پلاستیکی در انواع مختلف با دمپر و بدون دمپر هستند.