کانال آلومینیومی برای چه محیط هایی مناسبند؟

کانال هوای آلومینیومی یک گذرگاه ساخته شده از ورق آلومینیوم است که عمدتاً برای انتقال هوا، مانند سیستم های تهویه مطبوع یا گرمایش، در سراسر یک سازه یا ساختمان استفاده می شود. کانال های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) معمولاً از آلومینیوم ساخته می شوند. از آنجایی که آلومینیوم زنگ نمی زند، این نوع کانال برای از بین بردن هوای گرم و مرطوب خارج شده از خشک کن لباس مناسب است. از ورق آلومینیوم برای ساخت کانال هوای فلکسیبل، کانال چهارگوش و همچنین کانال اسپیرال نیز استفاده می شود.


گروه کانال سازی دمیرچی (کانال سازی در کرج) با بیش از نیم قرن تجربه در تولید و اجرای انواع کانال‌های تهویه مطبوع در کرج، تهران و سراسر ایران عزیزمان آماده خدمت رسانی و مشاوره رایگان به شما مشتری عزیز در خصوص تهیه کانال های تهویه هوا مناسب با نیاز خود به است. شما می‌توانید برای خرید یا کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


کانال هوای آلومینیومی برای چه محیط هایی مناسبند؟

تاریخچه آلومینیوم به سال 1854 باز می گردد، زمانی که شیمیدان آمریکایی چارلز ام هال روشی را برای استخراج مقادیر زیادی آلومینیوم از ماده استخراج شده به نام بوکسیت ابداع کرد. روش او امروزه برای تولید تقریباً تمام آلومینیوم جهان استفاده می شود. کانال های آلومینیومی از ویژگی های طبیعی آلومینیوم، یعنی وزن سبک و مقاومت طبیعی آن در برابر خوردگی بهره می‌برند. از آنجایی که آلومینیوم غیرآهنی است، زنگ نمی‌زند.

رایج ترین کاربرد کانال آلومینیومی در صنعت گرمایش و تهویه مطبوع است. شکل انعطاف پذیر آن به دلیل توانایی آلومینیوم در کشش استفاده می شود. یک مجرای آلومینیومی منعطف را می توان صدها بار خم کرد و همچنان یک حفره هوا را حفظ کرد.

از کانال هوای آلومینیومی می توان در اکثر شرایط محیطی بخصوص مناطق مرطوب همچون شمال و جنوب کشور استفاده کرد. همانطور که می دانید کانال هوای گالوانیزه در شرایط محیطی مرطوب بشدت مستعد اکسید شدن، زنگ زدگی و پوسیدگی می‌باشد از این رو می توان بسته به کاربری ساختمان از این متریال در اشکال مختلف همچون کانال هوای گرد، چهارگوش و انعطاق پذیز استفاده کرد.

شرکت تهویه دمیرچی، از معتبر ترین شرکت های کانال سازی در ایران است. از این رو می توانید جهت انجام مشاوره، ساخت، نصب و تعمیر و بازسازی کانال هوا با کارشناسان تهویه دمیرچی تماس حاصل فرمایید.

از آنجایی که مجرای آلومینیومی می تواند سفت یا انعطاف پذیر باشد، نصب معمولاً بسیار ساده است. 

مجموعه تهویه دمیرچی با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه نصب کانال، با داشتن گروه های زبده جهت نصب همراه شماست.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.